Co je to vlastně TPMS?

Řidiči automobilů se stále častěji setkávají ve svých automobilech s novým systémem sledování (monitorování) tlaku v pneumatikách (Tyre Pressure Monitoring System). V každém kole je instalovaný TPMS elektronický ventilek – senzor. Ten komunikuje radiovými vlnami s řídící jednotkou v automobilu. Senzor TPMS měří a zasílá informace o tlaku, teplotě v pneu a stavu baterie senzoru, která zásobuje senzor. V případě problémů (poklesu tlaku v pneumatice) centrální jednotka v automobilu upozorní řidiče. Tento systém nejenom hlídá Vaši bezpečnost, ale má i příznivý vliv na spotřebu paliva a opotřebení pneumatik. V Evropě je tento systém vybavení známý pod anglosaským označením TPMS (Tyre Pressure Monitoring System).

image004

Opatření ve prospěch bezpečnosti a životního prostředí.

Pokud se toto všeobecné zavedení systému kontroly tlaku zaměřuje nejprve na zlepšení bezpečnosti, zároveň snižuje i dopad na životní prostředí automobilového provozu. Četné studie ve skutečnosti ukázaly, že podhuštěné pneumatiky mají za následek přílišnou spotřebu paliva a  předčasné opotřebení pneumatik. Stejně tak při svém každoročním průzkumu Bridgestone konstatoval, že dvě třetiny evropských automobilistů jezdilo s podhuštěnými pneumatikami. Výrobce spočítal, že tato situace způsobila zbytečnou spotřebu 2 miliard litrů paliva a emise 4,8 milionů tun CO2 navíc. Dle směrnice EU musí být tímto systémem vybaveny všechny vozy vyrobené od listopadu 2014.

Jak funguje TPMS?

Provoz snímače tlaku je jednoduchý. Tlak vzduchu působí na piezo-krystalovou membránu prostřednictvím malého otvoru. Rozdíl tlaku je poté převeden na rozdíl napětí. Ten komunikuje radiovými vlnami s řídící jednotkou v automobilu o frekvenci 434 Mhz (v Evropě). Pozor, snímače jsou choulostivé. Při výměně pneumatik o nich nezapomeňte říci Vašemu servisu. Předejdete tak jejich poškození či ztrátě!

Diagnostiku provádíme přístrojem TPMS CUB.

Jedná se o univerzální, multifunkční přístroj určený pro diagnostiku, komunikaci s vozem a programování nových senzorů evropských i amerických značek vozů.

Přístroj TPMS CUB                                        TPMS senzor CUB EU 433 MHz  
image006 TPMS senzor CUB EU 433 MHz

 

 

 TPMS senzor CUB EU 433 MHz

 
 

Výhody TPMS senzorů CUB:

 • garantovaná kapacita SONY baterie v senzorech je o 30 % vyšší než u ostatních TPMS senzorů (min. 5 - 7 let)
 • testováno u výrobců opravných sad pneu (pěna na opravy defektů) tyto senzory se i přes tuto opravu nepoškodí
 • jednou z největších výhod je však cena, která je o mnoho nižší než konkurenční TPMS
 • vysoce kvalitní hliníkové ventily, které neoxidují vlivem klimatických podmínek a vydrží po celou dobu funkčnosti baterie
 • velké procento senzorů se automaticky páruje s Vaším vozem, tudíž není nutno čipovat (viz. aplikační tabulka k diagnostice CUB, nebo možno ověřit u nás telefonicky)

TPMS senzor je určený pro alu kola i plechové disky. Frekvence senzoru dle evropské normy 433 MHz. TPMS senzor obsahuje baterii SONY. Deklarovaná výdrž baterie výrobcem 5-7 let.

 • Ultrazvukové čištění klimatizace pomocí AIRCOMATIC III

  Ultrazvukový článek pracující na frekvenci 1,7 MHz přeměňuje kapalinu na malé kapičky menší než 5 mikronů. Aerosol je vyfukován ven skrz vývodovou trubici. Při ošetření přípravkem AIRCO CLEAN je aerosol potom nasáván skrz filtry k výparníku klimatizace a likviduje kontaminaci.
  Ošetření přípravkem AIRCO CLEAN trvá asi 15 minut při 22 °C a ošetření přípravkem AIR PURIFIER trvá asi 11 minut při 22 °C a jsou automaticky ukončena buď při dosažení minimální hladiny kapaliny, nebo po uplynutí času pro ošetření.
  Vyšší teplota čas ošetření zkracuje a naopak nižší teplota ošetření prodlužuje. Přístroj automaticky počítá správný čas ošetření. Generátor ozónu produkuje ozón během nastaveného času (15 nebo 30 minut). Generátor lze nastartovat pouze tehdy, když je v přístroji 60 ml AIR PURIFIER. Tento přípravek slouží k odstranění nepříjemných zápachů a zrychluje přirozený rozklad ozónu uvnitř vozu tak, aby zajistil okamžitou použitelnost vozu po ošetření. Každoročně provedené ošetření obou systémů zajistí čisté auto a klimatizační systém fungující bez zápachu a infekcí.Aircomatic III s ozonovým generátoem spolehlivě eliminuje bakterie, viry, plísně, ale také nepříjemné pachy v interiéru vozidla a jeho klimatizačním systému. Kromě hygienicky nezávadného prostředí si tak můžete ve svém interiéru užívat čerstvý vzduch bez jakýchkoli stop po zápachu tabáku, jídla, rozlitého mléka nebo domácích mazlíčků. Systém využívá ke svému provozu dva druhy náplní – Wynn’s Airco-Clean pro čištění výparníku klimatizace a Wynn’s Air Purifier pro odstranění nepříjemného zápachu v interiéru vozidla.Přípravek Wynn’s Airco-Clean je určen pro čištění výparníku klimatizace a systému rozvodu vzduchu pomocí ultrazvukové přeměny kapaliny Airco-Clean . Je vhodný pro všechny klimatizační systémy osobních i užitkových vozidel a autobusů.
  – odstraňuje mastné usazeniny, prach a jiné nečistoty z výparníku klimatizace
  – odstraňuje nepříjemné pachy a nikotinový zápach z klimatizačního systému a brání jejich tvorbě po dlouhou dobu
  – dezinfikuje, likviduje mikroby, plísně a bakterie a vymývá je z klimatizačního systému
  – brání alergickým reakcím (rýma, kašel, pálení očí, bolesti krku, …)
  – po použití zanechává ve vozidle příjemnou svěží vůniPřípravek Air Purifier je určen pro odstranění nepříjemného zápachu v interiéru vozidla. Přístroj AIRCOMATIC III produkuje ozón během nastaveného času a společně s přípravkem Air Purifier slouží k odstranění nepříjemných zápachů a zrychluje přirozený rozklad ozónu uvnitř vozu tak, aby zajistil okamžitou použitelnost vozu po ošetření. Přípravek je vhodný pro všechny interiéry a zavazadlový prostor osobních a užitkových vozidel, lodí, autobusů i karavanů.
  – neutralizuje zápachy pomocí chemické reakce s jejich molekulami
  – okamžitě odstraňuje zápachy pocházející z cigaretového kouře, zvířat, tělesného potu, odpadků, cibule, česneku, potravin, rozlitých potravin a nápojů, zvratků, plísně, vlhkosti a mokrého šatstva
  – dlouho trvající účinek díky molekulární technologii, která neutralizuje páchnoucí molekuly
  – nepřekrývá zápach, ale eliminuje jej
  – díky ultrazvukovému rozptýlení přístrojem Aircomatic III je ošetřen celý prostor
  – odstraňuje zápachy z tkanin, např. z potahů, autosedaček, koberců a záclon
  – produkt je na vodní bázi, netoxický, nehořlavý, připravený k okamžitému použití
  – zanechává svěží jemnou vůni, nezanechává skvrny


  Ceník: ultrazvukové čištění a dezinfekce klimatizace 690 Kč vč. DPH • Čištění interiéru osobních a užitkových aut

 

 

 

 

Nabízíme vína z rodinného vinařství s dlouholetou historii pěstování révy vinné a výroby vína, které se nachází v malé slovácké vesničce Josefov u Hodonína. Hospodaří na vinicích o rozloze 10,5 ha a to v jedněch nejlepších ploch zdejšího okolí. – ve viničních tratích Kukvička a Podkovné.

Kladou důraz na kvalitu hroznů a šetrné obhospodařování vinic v rámci integrované produkce. Zaměřují se na výrobu odrůdových jakostních a přívlastkových vín. Bílá vína zrají v nerezových tancích, v dubových a akátových sudech, červená pak výhradně v sudech dubových.

Vinařství je jedním ze tří zakládajících členů VOC Slovácko z.s.- vín originální certifikace. Vína s touto známkou jsou vyrobena pouze z vybraných odrůd jako jsou Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Muškát moravský, Rulandské modré a Frankovka, a to z hroznů předem schválených vinic daného regionu. Nechte se unést těmito víny s osobitým a originálním charakterem.

Více na: www.vocslovacko.cz

 

Jakostní vína

Bílá vína

Pálava, 2019, jakostní, suché

Víno krásné zlatožluté barvy s vůní čajové růže. Jemná kořenitost v chuti je doprovázená dochutí liči a bílé broskve. Skvěle se hodí ke kořeněným jídlům, pečené drůbeži, paštikám nebo dezertům. Podáváme při teplotě 9-11°C.

Alkohol: 13,5 , zbytkový cukr: 0,5 , kyseliny 8,1   Cena s DPH : 120,-Kč

Chardonnay, 2018, jakostní, suché

Víno z nejrozšířenější světové odrůdy Chardonnay se vyznačuje zelenožlutou barvou. Ve vůni dominuje žlutý meloun a lískové ořechy. Chuť je svěží, jemná, v dochuti lze cítit mango a banán. Podáváme ke smetanovým omáčkám, plísňovým sýrům či mořským plodům při teplotě9-11oC.

Alkohol: 12,5 , zbytkový cukr: 0,8 , kyseliny 5,6   Cena s DPH : 120,-Kč

Sauvignon, 2018, jakostní, suché

Aromatické víno zlatavé barvy s nazelenalými odlesky. V primárním buketu dominuje vůně čerstvě posečené louky doplněná o tóny vyzrálého angreštu. Chuť je plná a svěží. Víno se vyznačuje dlouhou perzistencí. Doporučujeme k rybám, mořským plodům a salátům při teplotě 9 - 11°C.

Alkohol: 12 , zbytkový cukr: 0,5 , kyseliny 6,5   Cena s DPH : 120,-Kč

Hibernal, 2018, jakostní, polosuché

Odrůda Hibernal vznikla křížením odrůd Ryzlink rýnský a Seibel 7053. Barva vína je zelenožlutá. Toto polosuché víno zrálo rok v akátovém sudu.  Ve vůni i chuti je cítit akátový med, s vyváženou rybízovo-angreštovou dochuti a vybízí k dalšímu ochutnání. Doporučujeme podávat k salátům, rybám, ale i ke kuřecímu nebo krůtímu masu. Teplota podávání je 9-11 0C.

Alkohol: 11,5 , zbytkový cukr: 10,8 , kyseliny 6   Cena s DPH : 120,-Kč

 

Červená vína

Dornfelder, 2019, jakostní, suché

Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1956 ve Weinsbergu (Německo). Vznikla křížením německých odrůd Helfensteiner s Heroldrebe. Pro Dornfelder je typická výrazná granátová barva. Ve vůni zaujme třešeň v koňaku, v dochuti pak borůvky a ostružiny. Hodí se k těstovinám, pečeným masům a ke zvěřině. Teplota podávání 14-16oC.

Alkohol: 13 , zbytkový cukr: 0,5 , kyseliny 5   Cena s DPH : 140,-Kč

 

Saint Laurent, 2019, jakostní, suché

Odrůda Svatovavřinecké patří do široké rodiny pinotů a Česká republika je jejím největším pěstitelem. Víno má rubínovou barvu, ve vůní dominují zralé třešně a višně. Sametovou chuť podtrhují tóny švestkových povidel a borůvek. Doporučujeme podávat ke zvěřinovým specialitám, tvrdým sýrům, kachně či huse při teplotě 18oC.

Alkohol: 12 , zbytkový cukr: 1 , kyseliny 5,6   Cena s DPH : 140,-Kč

 

Vína s přívlastkem

 

Tramín červený, 2018, kabinetní, polosuché

Kabinetní polosuché víno odrůdy Tramín červený zaujme jemnou vůní po květech akátu a medu. Plnou a vyváženou chuť, v níž převažují vyzrálé broskve a meruňky, doplňuje příjemná mineralita. Doporučujeme podávat ke kuřecímu masu, rybám a těstovinovým salátům při teplotě 9 -11°C.

Alkohol: 12 , zbytkový cukr: 10,2  , kyseliny 6,2   Cena s DPH : 150,-Kč

 

Frankovka rose, 2017, pozdní sběr, polosuché

Víno pochází z prestižní viniční trati Kukvička, kde hrozny Frankovky dosahují výborné cukernatosti a fenologické zralosti. Vůně připomíná zralé jahody a maliny. Chuť je vyvážená, svěží a příjemně nasládlá. Doporučujeme podávat k ovocným mísám, salátům, dezertům, těstovinám nebo k rybím pokrmům při teplotě 8°C.

Alkohol: 12 , zbytkový cukr: 11,1  , kyseliny 5,8   Cena s DPH : 160,-Kč

 

Rulandské modré, 2015, pozdní sběr, suché

Plné kvalitní víno lahodné chuti s cihlovým odstínem a třešňovým okrajem v barvě. Expanzivní zemitá, ale přitom příjemně nasládlá vůně připomíná višně v čokoládě a kávové zrno. Stárnutím se přidává nádech po švestkách a ořechu. Toto víno zrálo v dubových sudech o objemu 225 l a zvyšuje svou kvalitu také zráním na lahvi. Chuť je sametová, připomínající zralé ovoce se sladkým tříslem v dochuti, kde dokonale odráží terroir viniční trati Kukvička. Doporučujeme podávat při pokojové teplotě a pít samotné a pochutnat si tak nejlépe na tomto skvostu.

Alkohol: 14 , zbytkový cukr: 0,4 , kyseliny 4,3   Cena s DPH : 290,-Kč

Zlatá medaile2018: Jihomoravská výstava vín Brno 2018

Stříbrná medaile 2018: MEDITRINA 2018

Stříbrnámedailie 2018: Vinařské Litoměřice 2018

Stříbrná medaile 2018: Mikulovské vinné trhy 2018

Stříbrná medaile 2018: AWC Vienna 2018, RAKOUSKO

Stříbrná medaile 2018: Grand Prix Vinex 2018

 

SouvignierGris, 2017, pozdní sběr, polosladké

Tato novější interspecifická odrůda vznikla křížením odrůd Cabernet Sauvignon a Bronner. Bobule růžové barvy dávají vzniknout svěžímu, plnému a harmonickému vínu s příjemnou kyselinkou. Vyznačuje se vůní citrusů, meruněk a broskví. Doporučujeme podávat k salátům nebo vyzrálým sýrům při teplotě 9-11 °C.

Alkohol: 12 , zbytkový cukr: 24,6, kyseliny 5,8Cena s DPH : 240,-Kč

Zlatá medaile 2018: Jihomoravská výstava vín Brno 2018

Stříbrná medaile 2018: Vinařské Litoměřice 2018

Stříbrná medaile 2018: Grand Prix Vinex 2018

Stříbrná medaile 2018: Mikulovské vinné trhy 2018

 

Merlot,  2018, výběr z hroznů, suché

Odrůda původem z Francie dává po celém světě vzniknout jedněm z největších červených vín. Víno má rubínovou barvou s černými okraji, v buketu vyniká vůně přezrálého černého rybízu, sušených švestek a nakládaných višní. Chuť je plná, sametová, s dlouhou ovocnou perzistencí. Víno zrálo v sudech o objemu 225 l. Doporučujeme podávat při pokojové teplotě ke zvěřině, jemným paštikám a tvrdým sýrům.

Alkohol: 12 , zbytkový cukr: 24,6 , kyseliny 5,8   Cena s DPH : 270,-Kč

 

Zlatá medaile 2020: Jihomoravská výstava vín Brno 2020

Stříbrná medaile: BielVinalia 2020 SK

 

Ryzlink rýnský, 2018, VOC, polosuché

Viniční trať Kukvička patří už od nepaměti mezi nejlepší polohy v širokém okolí. Je to dáno ideální jihozápadní orientací svahu, sprašovým podložím s vysokým obsahem vápníku a samotnou tradicí pěstování révy, o které jsou zmínky už v 17. století. Už za doby Josefa II. patřil Ryzlink rýnský mezi nejpěstovanější odrůdy v této trati. Víno se vyznačuje pikantní šťavnatostí a vyváženým obsahem cukru a kyselin. V aromatickém profilu se snoubí bílá broskev s hruškou. Toto víno má čest nést prestižní označení VOC Slovácko.

Alkohol: 12,5  , zbytkový cukr: 4,8, kyseliny 6,5   Cena s DPH : 230,-Kč

 

Ryzlink vlašský, 2018, VOC, suché

Viniční trať Kukvička patří už od nepaměti mezi nejlepší polohy v širokém okolí. Je to dáno ideální jihozápadní orientací svahu, sprašovým podložím s vysokým obsahem vápníku a samotnou tradicí pěstování révy, o které jsou zmínky už v 17. století. Ryzlink vlašský patří mezi tradiční odrůdy v dané trati. Víno je šťavnaté s příjemnou harmonickou dochutí a potenciálem dalšího zrání. Můžeme v něm najít aroma lipového květu a akátu. Toto víno má čest nést prestižní označení VOC Slovácko.

Alkohol: 13 , zbytkový cukr: 1,6, kyseliny 6,8   Cena s DPH : 230,-Kč

 

 

Děvín, 2019, Výběr z bobulí, sladké

Víno pochází z křížení odrůd Tramín červený a Veltlínské červenobílé. Tato odrůda dává velni vyzrálé hrozny s výrazným květinovo-muškátovým aroma. Hrozny tohoto extraktivního vína byly macerovány za optimální teploty pro umocnění aromatického charakteru vína. Dobře zvolený poměr zbytkového cukru a kyselinky nabádá k dalšímu ochutnávání.
Víno se hodí k bílým masům, sýrům nebo i dezertům a podáváme při teplotě 9-11°C.

Alkohol: 14,5 , láhev 0,5l, zbytkový cukr: 47,6, kyseliny 7,0Cena s DPH : 310,-Kč

Zlatá medaile: VinumJuvenale 2020

Stříbrná medaile: BielVinalia 2020 SK

 

Solaris, 2018, Výběr z bobulí, sladké

Tato moderní interspecifická odrůda vznikla křížením Merzlingu x (Severnyj x Muškát Ottonel). Vyjímečný průběh ročníku 2018 dal vzniknout velmi vyzrálým hroznům. Výsledkem je víno zlatavé barvy s vysokým zbytkovým cukrem a intenzivní ovocno-květinové vůně s tóny banánů a citrusů. Dobře vychlazené víno lze podávat jako přípitek nebo také k dezertům a salátům.

Alkohol: 13  , zbytkový cukr: 57,3, kyseliny 7,5   Cena s DPH : 360,-Kč

Cabernet Cortis, Výběr z cibéb, poloslaské

Exkluzivní, vysoce extraktivní víno sytě fialovo-černé barvy, s buketem černého rybízu a višní v čokoládě, neodolatelné příjemně nasládlé chuti s výrazným taninem a dlouhotrvající perzistencí. Víno s velkým potenciálem k archivaci.

Alkohol: 15,5 , zbytkový cukr: 40, kyseliny 6   Cena s DPH : 890,-Kč

Zlatá medaile 2018: Jihomoravská výstava vín Brno 2018

Stříbrná medaile 2018: Grand Prix Vinex 2020

Moravská zemská vína balení BIB 5 litrů

Děvín, BIB 5 l       Moravské zemské víno, polosladké

víno pochází z křížení odrůd Tramín červený a Veltlínské červenobílé. Tato odrůda dává velni vyzrálé hrozny s výrazným květinovo-muškátovým aroma. Hrozny tohoto extraktivního vína byly macerovány za optimální teploty pro umocnění aromatického charakteru vína. Dobře zvolený poměr zbytkového cukru a kyselinky nabádá k dalšímu ochutnávání.
Víno se hodí k bílým masům, sýrům nebo i dezertům a podáváme při teplotě 9-11°C.
Alkohol: 11 , zbytkový cukr: 24 , kyseliny 5,2   Cena balení 5 l s DPH: 400,-Kč, cena za 1 l : 80,-Kč

 

Auxerrois, BIB 5 l         Moravské zemské víno, polosuché

výslovnost [ox´roá]) je odrůda révy vinné (Vitisvinifera), která vznikla pravděpodobně spontánním křížením odrůd Gouaisblanca Pinot v oblasti Lotrinska na východě Francie. Její jméno je však odvozeno z názvu hrabství Auxerre v Burgundsku.Společně s rodinou odrůd Tramín a Pinot je považována za základ moderních středoevropských odrůd.
Víno se hodí k bílým masům, sýrům nebo i dezertům a podáváme při teplotě 9-11°C.
Alkohol: 12 , zbytkový cukr: 8,8 , kyseliny 5,2   Cena balení 5 l s DPH: 400,-Kč, cena za 1 l : 80,-Kč

 

Merlot 2018, BIB 5 l         Moravské zemské víno, suché

Odrůda původem z Francie dává po celém světě vzniknout jedněm z největších červených vín. Víno má rubínovou barvou s černými okraji, v buketu vyniká vůně přezrálého černého rybízu, sušených švestek a nakládaných višní. Chuť je plná, sametová, s dlouhou ovocnou perzistencí. Víno zrálo v sudech o objemu 225 l. Doporučujeme podávat při pokojové teplotě ke zvěřině, jemným paštikám a tvrdým sýrům. Alkohol: 12,5 , zbytkový cukr: 0,3, kyseliny 4,3    Cena balení 5 l s DPH: 400,-Kč, cena za 1 l : 80,-Kč